این منم آن نغمه ناجور

حکمت متعالیه اسلامی

آنچه در زیر می آید عینا از کتاب خصال شيخ صدوق آورده شده ، بدون شرح!
خصال شيخ صدوق ، انتشارات کتابفروشی اسلامیه ، چاپ هفتم ، صفحه 278:

شانزده صنف از امت محمد(ص) خاندان او را دوست نداند و دشمن و کينه ورز آنها هستند _ مسلم بن خالد و جمعي از امام ششم(ع)روايت کرده اند که سيزده صنف از امت و در روايت تميم بن بهلول شانزده صنف از امت جدم محمد(ص)ما را دوست ندارند و مردم را بدوستی ما وا نمیدارند؟ دشمن ما میباشند و پیروی از ما نمیکنند و ما را وا میگذارند و مردم را از ما دور میکنند اینان بطور تحقیق دشمن ما هستند ، آتش دوزخ از آن آنهاست و عذاب سوزناک از آن آنهاست گوید عرض کردم آنها را برای ما بیان کن خدا تو را از شر آنها نگه دارد فرمود:
1-کسی که عضو زائدی در خلقت اوست کسی از مردم که در خلقتش عضو زائدیست نمیبینی جز آنکه دریافت میکنی با ما اظهار دشمنی میکند و دوست ما نیست.
2-کسی که در خلقتش نقصانی است ، در مردم هیچکس از خلق خدا که ناقص آفریده شده نمیبینی جز آنکه دریافت میکنی در دلش نسبت بما کینه ای دارد.
3-کسی که مادرزاد چشم راستش کور است هیچ آفریده ای از خدا را نمیبینی که با دیده راست از مادر کور زائیده شده باشد جز آنکه با ما در جنگست و با دشمنان ما همدست است.
4-مردان سیاه مو ؛ نمیبینی در خلق خدای عز و جل مردان سیاه مو که هر چه عمر آنها دراز میشود مویشان سپید نشود و ریشش چون پر زیر گلوی کلاغ سیاه باشد جز آنکه از ما روگردان است و در شمار دشمنان ماست.
5-مردان بسیار سیاه رنگ کسی از آنها را نمیبینی جز آنکه ما را سخت دشنام میدهد و دشمنان ما را مدح میکنند.
6-مردان کچل هیچ مردی را نبینی که کچلی دارد جز آنکه نسبت بما بدگو و بد زبان است و بر زیان ما سخن چینی میکند.
7-مردانیکه نگین سبز در دست میکنند و آنها بسیارند هیچکدام را نبینی جز آنکه برخورد کنند با ما بروئی و پشت کنند بروی دیگر و برای هلاک ما پی فرصت میگردند.
8-زنا زادگان هیچکدام را نبینی جز آنکه دشمن ما و کینه توز ما باشند.
9-مردان پیس بهیچکدام برخورد نمیکنی جز آنکه میبینی در کمین ما و شیعیان ما نشسته و در صدد است بگمان خود ما را گمراه کند و از راه حق بگرداند.
10-خوره داران که سنگ دوزخ باشند و در آن در آیند.
11-مابونها هیچکدام را نمیبینی جز آنکه بهجو ما سرود میخواند و مردم را بر ما میشوراند.
12-اهل شهری که سیستان نام دارد آنان با ما دشمنند و در اظهار دشمنی آنان بدترین خلقند عذابی که بر فرعون و هامان و قارون است بر آنها باد.
13-اهل شهری که ری نام دارد آنها دشمنان خدا و رسولخدا و خاندان اویند جنگ با خاندان پیغمبر(ص)را جهاد میپندارند و مال آنها را غنیمت میشمارند عذاب رسوا کننده در دنیا و آخرت از آنهاست و در آن پاینده هستند.
14-اهل شهری که موصل نام دارد آنان بدترین کسانند که بر روی زمینند.
15-اهل شهری که زوراء نام دارد و در آخر زمان ساخته میشود که بخون ما شفا میطلبند و بکینه و دشمنی ما تقرب میجویند در دشمنی با ما همداستانند جنگ با ما را واجب میدانند و کشتن ما را لازم میپندارند پسر جانم از اینان بر حذر باش ، در حذر باش دو تن اینگونه اشخاص با خانواده تو تنها نشوند جز آنکه قصد کشتن او را کنند ، لفظ این روایت از اول تا آخر از تمیم بن بهلول است.

+ amir ; ۱٢:۱٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٤/٤/۳٠
comment نظرات ()

شنیدن کی بود مانند دیدن

مردم ایران در طول 8 سال حکومت قشنگ هاشمی را دیدند و با تمام وجود احساسش کردند ، بهمین دلیل حاضر نشدند به او رای دهند.
اما کثافتکاریها و ریاکاریها و حماقتهای احمدی نژاد را تنها کسانی خوب میدانستند که عملکرد این موجود را در شهرداری تهران پی گرفته بودند.البته عده این افراد کم نبود ، اما تعداد کسانی که شناختی از احمدی نژاد نداشتند و زشتیهای او را تنها شنیده بودند، بیشتر از دسته اول بود.
در این حال مردم برای در امان ماندن از شر هاشمی (که به بدی شناخته شده)به احمدی نژاد ناشناس پناه بردند ؛ و شنیده های خود را بحساب شایعات انتخاباتی گذاشتند.

رو رو برم بابا هی!
کلهر مشاور فرهنگی احمدینژاد (که در شبکه 2 مقابل مرعشی ظاهر شده بود)در یک مصاحبه تلویزیونی برای شبکه ماهواره ای مهاجر ، چیزها گفته که در وصف ناید ، حتما باید بخوانید (البته اگر مصاحبه رو ندیدید).

+ amir ; ٩:٠۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٤/٤/٧
comment نظرات ()

تحریم

با علم باینکه تحریم گسترده در دور اول میتوانست سلاحی بسیار کارآمد باشد ، باید اعتراف کرد که تحریم در دور دوم معنای خاصی ندارد(چرا که حضور مردم در دور اول باندازه کافی بنظام مشروعیت بخشید.)
و من هم از احمدی نژاد و قبیله اش میترسم...

+ amir ; ۸:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٤/٤/٢
comment نظرات ()

ما از اين داستان نتيجه ميگيريم که:

تحليل بعضي اصلاح طلبها واقعا مسخره است که خيال ميکنند تحريم انتخابات توسط عده اي باعث شد معين راي نياورد.
مگر همين اصلاح طلبها نبودند که ميگفتند اگر مردم حضور گسترده داشته باشند ، معين در دور اول انتخاب ميشود. آيا 63 درصد حضور گسترده نيست ؟ نکنه انتظار داشته اند 120 درصد مردم در انتخابات شرکت کنند؟!
اصلاح طلبها بايد ببينند که در 4 سال گذشته چه کار کردند (يا بهتره بگيم چه کارهايي ميتوانستند بکنند ونکردند)، که راي 23 ميليوني اصلاحات به 3 ميليون کاهش يافت.

معين هم که از همان اول با پذيرفتن حکم حکومتي نشان داد که تا چه اندازه بحرفش پايبند است!حالا هم که يک روز اعلام ميکند «من همچنان كه در انتخابات مجلس هفتم شركت نكردم، در مرحله دوم انتخابات رياست جمهوري نيز شركت نخواهم كرد »و فردايش ميگويد «من به هاشمي راي ميدهم»، طبق آخرين خبرها هنوز از احمدي نژاد حمايت نکرده، ولي خب ، بعيد هم نيست.
بنظر شما اگر اين کانديداي پيشرو ، رئيس جمهور ميشد ، چقدر اهداف اصلاحات پيش ميرفت!

چيزي که از صحبتهاي اين چند روز هاشمي دستگير من شد اينستکه تصميمات و طرحها و قوانين فرهنگي ، اجتماعي ، سياسي و غيره ، همه وهمه توسط مجمع تشخيص مصلحت نظام ايجاد ميشود و مجلس و رياست جمهوري پشمند.
من که هر کاري ميکنم نميتونم خودم را راضي کنم که به عاليجناب سرخپوش راي بدهم.بنظر من راي آوردن احمدي نژاد هم آنقدرها که ميگويند بد نيست؛ حداقل فايده اش اينستکه بعد از 4 سال حکومت حزب الهي ها ، مردم اين آدمها رو بخوبي خواهند شناخت.و تکليفمان با حکومت روشنتر ميشه.(بالاخره براي روشنگري بايد هزينه پرداخت!)

نکته جالب:وقتي دو طرف دعوا (کروبي و احمدي نژاد)معتقدند که در انتخابات تقلب شده ، پس بدون شک تقلبي صورت گرفته.
آنهايي که فکر ميکنند در انتخابات تقلب شده، به چه اميدي ميخواهند در دور دوم هم شرکت کنند؟ مگر غير از اينستکه دور دوم هم توسط همان نيروها برگزار ميشود!؟
 
نظر سروش را درباره مرحله دوم انتخابات از اينجا بخوانيد ، جالبست.

 

+ amir ; ٧:٠۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٤/٤/٢
comment نظرات ()