این منم آن نغمه ناجور

باخت ، باخت

وقتی سرانجام یک جنگ آتش بس باشد ، طرفی که جنگ را شروع کرده برنده است یا بازنده؟

جنگ اخیر بین حزب الله و اسرائیل با حمله حزب الله بیک مقر نظامی اسرائیل شروع شد ( همان حمله ای که طی آن دو اسیر اسرائیلی گرفتند.) در واقع قبل از این حرکت حزب الله ، دو طرف مدتها بود که بدون درگیری در کنار هم زندگی میکردند.

حالا حزب اللهی که جنگ را شروع کرده بعد از آتش بس مسلما بازنده میدان است. البته اسرائیل هم بخاطر اینکه به اهدافش نرسیده بازنده است . و این جنگ در پایان بیک بازی باخت ، باخت تبدیل شد.

در این میان عکس العملهای صدا و سیمای جمهوری اسلامی جالبست. صدا و سیما تا قبل از اینکه حزب الله قطعنامه را بپذیرد هر شب اعلام میکرد که این قطعنامه در راستای اهداف اسرائیل است و کفرست و جیز است؛ اما وقتی که دید حزب الله قطعنامه را پذیرفت ، با چرخش 180 درجه ای در تحلیلها ، همان قطعنامه تبدیل شد بسند پیروزی حزب الله !

هر جور بماجرا نگاه کنیم چیزی جز شکست نصیب لبنان نشده است. عده ای میگویند چون حزب الله از لحاظ نظامی خیلی ضعیفتر از اسرائیل بوده و توانسته جلوی نفوذ اسرائیل بخاک لبنان را بگیرد ، پس پیروز شده است. این درست مثل اینستکه ایران امروز چند موشک بمقصد مسکو پرتاب کند و بعد روسیه بمدت یک ماه ایران را بمباران کند و در پایان( زبانم لال) ایران با خاک یکسان شود . آنگاه ایران و روسیه آتش بس کنند و ما خوشحال باشیم از اینکه روسیه با آن ارتش قدرتمند نتوانسته وارد خاک ما شود . و روی ویرانه های وطن جشن پیروزی بگیریم !!!

+ amir ; ٤:٢۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٥/٢٤
comment نظرات ()

خوردم بپیسی !

ساعت 12 شب مثل بچه آدم گرفتم خوابیدم ، که باز کرم مغزم شروع کرد بلولیدن . مگر گذاشت بخوابم ؟! حتی من رو واداشت که تن رو از بستر بکنم و پاشم چند سطری یادداشت کنم که مبادا فردا از یادم برود. نشون به این نشون که تا ساعت 3 نصفه شب بیدار بودم. کمتر چرند بگم . بریم سراغ سطور مرقوم:

 

هدف داشتن یعنی نیاز داشتن . بعبارت دیگر تا نیازی نباشد هدفی در کار نیست.

من قصد میکنم فلان کار را بکنم تا فلان نیازم را ارضاء کنم .

اما « الله الصمد » ، خداوند بی نیازست. پس نمیتوانیم هدفی برای خدا متصور شویم.

خلقت ، آفرینش جهان کار کیست؟ خدا.

«هدف خلقت چیست» ، یعنی اینکه هدف فاعل خلقت (خدا) چیست ؛ و چون خدا بی نیازست پس نمیتوان برایش هدف متصور شد. پس هدف خلقتی در کار نیست. یعنی کشک! نگار نازنین هیچی بهیچی ! و در نهایت پوچی.

پس بقول حافظ برو سیگارت رو بکش دست از این حرفها بردار :

حدیث از مطرب و می گو و راز دهر کمتر جو

که کس نگشود و نگشاید بحکمت این معما را.

 

حالا تکلیف ما چیه؟ دو تا انتخاب داریم : شادی ، غمگینی. خوب معلومه! هر آدم عاقلی شادی رو انتخاب میکنه . تو این دنیا باید تا میتونیم شاد باشیم . هر جا در معرض انتخابی قرار گرفتیم ، بی هیچ ملاحظه ای باید گزینه ای رو انتخاب کرد که بشادی ( یا لذت ) بیشتر ( چه برای خودم ، چه برای دیگران ) بیانجامد .

عزیزان قدر یکدیگر بدانیم

که تا نا آگه ز یکدیگر نمانیم.

 

بین خودمان باشه! من هنوز مطمئن نیستم که هر هدفی مستلزم وجود نیازست ( یا ببیان دیگر هدف داشتن عین نیازست .) ولی هیچ هدفی هم نتونستم در نظر بگیرم که عاری از نیاز باشه؟ نظر تو چیه؟

+ amir ; ۳:۳٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٥/۱٩
comment نظرات ()

تو چه اسمی روش میگذاری؟

+ amir ; ۱۱:٤۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٥/٥/۱٢
comment نظرات ()