این منم آن نغمه ناجور

باخت ، باخت

وقتی سرانجام یک جنگ آتش بس باشد ، طرفی که جنگ را شروع کرده برنده است یا بازنده؟

جنگ اخیر بین حزب الله و اسرائیل با حمله حزب الله بیک مقر نظامی اسرائیل شروع شد ( همان حمله ای که طی آن دو اسیر اسرائیلی گرفتند.) در واقع قبل از این حرکت حزب الله ، دو طرف مدتها بود که بدون درگیری در کنار هم زندگی میکردند.

حالا حزب اللهی که جنگ را شروع کرده بعد از آتش بس مسلما بازنده میدان است. البته اسرائیل هم بخاطر اینکه به اهدافش نرسیده بازنده است . و این جنگ در پایان بیک بازی باخت ، باخت تبدیل شد.

در این میان عکس العملهای صدا و سیمای جمهوری اسلامی جالبست. صدا و سیما تا قبل از اینکه حزب الله قطعنامه را بپذیرد هر شب اعلام میکرد که این قطعنامه در راستای اهداف اسرائیل است و کفرست و جیز است؛ اما وقتی که دید حزب الله قطعنامه را پذیرفت ، با چرخش 180 درجه ای در تحلیلها ، همان قطعنامه تبدیل شد بسند پیروزی حزب الله !

هر جور بماجرا نگاه کنیم چیزی جز شکست نصیب لبنان نشده است. عده ای میگویند چون حزب الله از لحاظ نظامی خیلی ضعیفتر از اسرائیل بوده و توانسته جلوی نفوذ اسرائیل بخاک لبنان را بگیرد ، پس پیروز شده است. این درست مثل اینستکه ایران امروز چند موشک بمقصد مسکو پرتاب کند و بعد روسیه بمدت یک ماه ایران را بمباران کند و در پایان( زبانم لال) ایران با خاک یکسان شود . آنگاه ایران و روسیه آتش بس کنند و ما خوشحال باشیم از اینکه روسیه با آن ارتش قدرتمند نتوانسته وارد خاک ما شود . و روی ویرانه های وطن جشن پیروزی بگیریم !!!

+ amir ; ٤:٢۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٥/٢٤
comment نظرات ()