از حماقتها و خیانتهای مداحان

از بزرگترین انحرافات و خیانتها در رابطه با عاشورا ، توجه دادن مردم است بخصوصیات ظاهری قهرمانان عاشورا .مثلا وصف زیبایی ظاهری آنها یا قدرت جسمی آنها.شعرها و نوحه هایی که اخیرا بگوش میرسد پر است از این خیانتها ، نمونه هایی مانند «چشمهای قشنگ عباس دلم رو هوایی کرده» یا «الله اکبر چه دست و بازویی ، الله اکبر چه چشم و ابرویی» همه مواردی هستند که یا از حماقت ناشی میشوند یا خیانت و در هر دو حالت به خیانت می انجامند.
اگر حضرت عباس شایسته ستایش است نه بخاطر زیبایی ظاهرش و یا زور بازوانش بلکه برای انسانیت و فداکاریش باید او را ستود.

اگر عزاداری مستحب است آسیب رساندن بخود حرام است، حرام!
هر آدم نسبتا عاقلی میفهمد که قمه را برداشتن و با آن فرق خود را شکافتن ، کاریست که بلاهت و حماقت از آن میبارد.
آقایان علما تا دیروز قمه زنی را خالی از اشکال میدیدند ؛ و امروز نیز که عده ای از ایشان حکم حرمت آنرا داده اند ، دلیلشان اینستکه قمه زنی جلوه خوبی ندارد و باعث سوء استفاده اجنبی ها میشود .یعنی گمان میکنند که قمه زنی ذاتا ایرادی ندارد! بلکه نمایش ان در جمع اشکال شرعی دارد. (وگرنه شما میتوانید درون خانه خود و در خفا با قمه بجان خود بیافتید و حسابی عزاداری کنید.)
اگر شما بپذیرید که قمه زدن بخاطر آسیبی که بجسم میرساند حرامست، لاجرم باید قبول کنید که زنجیر زدن و سینه زدن هم اگر آسیب برساند، حرامست.

/ 5 نظر / 6 بازدید
elham

ما در تعادلی قرار داريم از عذاب ولذت مادی ومعنوی به ايده اين حقير برای نتيجه گيری بايد به تمام آنها نگريست

خدا

حضرت آقا بر عرفا که در مدح و ستایش ما از کلماتی نظیر لعل و لب و زلف و ...... استفاده می کنند اشکالی وارد نمی دانید ؟ اگر اشکالی می بینید امر کنید تا بر ایشان عذابی عظیم نازل نمائیم !!!!

مجتبي

سلام امير جان . تا حدودي با تو موافقم . پيشنهاد مي كنم سخنراني دكتر شريعتي با عنوان شيعه علوي و شيعه صفوي رو گوش كني البته احتمالا اونو قبلا گوش كردي . موفق باشي .

يك مسلمان سني

عمارت از پايه ويران است خواجه در بند نقش ايوان است !!!!!!!

يك مسلمان سني

َعمات از پايبست ويران است خواجه در بند نقش ايوان است!!!!!!!!!!!!111