چشمها را بايد شست

نگاه ما ( منظورم از ما ، اکثريت مردمند) به گناهان و گناهکاران آنطور که بايد باشد نيست.
همه ميدانيم که گناهي مانند دروغ يا غيبت بمراتب بزرگتر از شرابخواري يا بي حجابي است ؛ چرا که:
مباش در پي آزار و هر چه خواهي کن  *  که در طريقت ما غير از اين گناهي نيست
اما برخوردي که با يک شرابخوار ميکنيم بد تر از برخوردي است که با يک دروغگو ميکنيم . اگر زني را ببينيم که حجاب ندارد ميگوييم مسلمان نيست ؛ اما هيچگاه زني را که غيبت ميکند نامسلمان نميدانيم.
بعضي از مواردي که در بالا بيان شد ، شايد بنظر شما گناه نباشد .شايد بنظر من هم گناه نباشد ، من تنها خواستم مثالي زده باشم.

خدا را شکر اينبار اول نشديم
چند روز پيش يه آمار وحشتناک شنيدم ؛ ايران از نظر تلفات ناشي از مين يا سطح زير کشت مين (درست يادم نيست ، شرمنده!)رتبه دوم جهان را دارد.

/ 3 نظر / 8 بازدید
***مهاجر ديار عشق ***

سلام امير جان....با گفته هات موافقم.....در جامعه ما اکثر چيزها برعکسه....برات آرزوی موفقيت دارم...فرصت کردی پيش منم بيا...قربانت:الهام.

m.a

سلام . تفکر بسيج و فکر وجوديش اگر درست هدايت بشه نه تنها اشکال نداره که تنها راه نجات جامعه هستش . ولی موافقم که شيوه فعلی موجوديت اين سازمان رو زير سوال برده. در مورد اين قضيه هم که ميگی نميدونم چرا خدا راجع به دروغ گو ها و مزور ها و ... حکم نداده که بزنيد پدرشون رو در بياريد . اما توی حديث ها داريم که دروغ گفتن از عمل فلان هم خلافش سنگين تره. اما بدبختی ماها از جاهای ديگه ای آب ميخوره و مطمئن باش لياقت ملت شريف!!!!!! همينه که ميبينی. حکومت اينچنين فرهنگ آنچنان اقتصاد مرده و ......

محمد علي

سلام دوست من . وبلاگت را ديدم . از مطالبش استفاده كردم ولي با اين مطلب كه نوشته بودي بسيج غده سرطاني است مخالفم . دوست من من در عمليات مرصاد در بسيج بودم و آرپيجي زن بودم . شب عمليات گردان ما تا صبح مقاومت كرد و از سيصد نفر از بهترين جوانان اين مرز و بوم حدود يكصد نفر شهيد و يكصد نفر مجروح شدند و تنها حدود يكصد نفر باقي ماندند و خط را نگهداشتند حالا ما بايد آنها را غده سرطاني بدانيم ؟! اگر آن شهدا كه حالا غده سرطاني ناميده شده اند نبودند حالا به سرما چه مي آمد ؟! البته با اين مطلب موافقم كه در هر گروهي خوب و بد وجود دارد كه بايد جلوي بدها را گرفت نه اين كه كليت مجموعه را زير سوال برد